ב"ה

ריקודי קידוש לבנה במדרחוב בן-יהודה

לאור קריאת הרבי מלך המשיח שליט"א לקיים מעמד קידוש לבנה בחוצות עיר ברוב עם, יוצאים מידי חודש אברכים ובחורים מהישיבה לקיים את הציווי בהידור במדרחוב הירושלמי.

בסביבות השעה 9 וחצי בלילה, מתחילה להרעיד את מרכז העיר מוסיקה חסידית בליווי שירה וזימרה המשלהבת את הלבבות של אלפי המבקרים במרכז העיר. רוב הציבור הינם בני הנוער, וביניהם תיירים רבים, שבאו לנצל מזג אויר נאה של ירושלים החורפית. במרכז כיכר לונץ מתנוססים דגלי משיח צהובים ורבים מצטרפים לריקודים.

מידי פעם מגיעה קבוצה ויחד יוצרת מעגל. לפתע מגיעה קבוצה גדולה במיוחד, עשרות בני נוער מארגנטינה. ברוב שמחה הם מצטרפים לריקודים וכעת כל הכיכר "באויר".

על הקלידים מנגן הרב מנחם מענדל גרייפל שהגיע במיוחד מישוב אדם. הוא עובר מניגון לניגון ונהנה לא פחות מהרוקדים.

אחד הבאים הקבועים לריקודים מידי חודש הוא הרב שלמה שמידע. הפעם היתה לו סיבה מיוחדת להגיע. מעבר ל"מבצעים", הוא סבל מכאב שיניים, והלא סגולה בטוחה למניעת כאב שיניים הינה השתתפות בקידוש לבנה.

חלפה כשעה וכעת הגיע הזמן לקדש את הלבנה. עשרות הצעירים מישרים רגליהם כנגד הלבנה ופותחים בברכה. בסיום מכריזים את הכרזת הקודש "יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!", וקדימה להמשך הריקודים. כעבור שעה נוספת של ששון ושמחה, קרוב לחצות הגיע הזמן לסיים (מה לעשות, יש גם שכנים שגרים בסביבה), אך לא לפני שחוזרים על 12 הפסוקים.

עוד ריקוד ועוד צעד, לקבלת פני משיח צדקינו בפועל ממש!